Lego-digitalisering: Største investering i historien
Den største digitale investering i virksomhedens historie. Sådan beskriver Lego selv den digitale transformation, de har været i gang med det seneste halvandet år. Hvor stor investeringen er, holder virksomheden for sig selv, men transformationen involverer alle led af forretningen – fra kundeoplevelse over legeoplevelse og partneroplevelse til den digitale arbejdsplads, de ansatte skal føle, de arbejder på, forklarer Chief Digital and Technology Officer Atul Bhardwaj, der netop blev ansat for halvandet år siden for at lede transformationen.
Tech Management er Teknologiens Mediehus’ ledelsesmedie, der klæder dig på til stærk ledelse i den teknologiske transformation.
Få 3 ugers gratis prøveabonnement. Betalingskort er ikke påkrævet, og du bliver ikke flyttet til et betalt abonnement efterfølgende.
Du kan også få tilsendt et tilbud til dig.
